Jak nie stracić na samochodzie używanym?

jak-nie-stracic.jpg

Decydując się na zakup samochodu używanego warto pomyśleć o tym, ile będzie warty za kilka lat. Szczególnie, jeśli zamierzasz jeździć nim tylko przez jakiś czas i planujesz dalszą sprzedaż.

Najwięcej na wartości samochód traci w ciągu pierwszego roku. Następne lata to spadek w wartości o średnio 6% w skali roku. Oczywiście te wartości mogą się różnić w zależności od klasy, modelu, silnika i popularności danego pojazdu. Dlatego najlepiej kupić samochód od dilera, który jest w stanie wycenić wartość rezydualną samochodu w ciągu nadchodzących lat, lub odkupić auto po pewnym czasie.

Kupując u zaufanego sprzedawcy, np. Toyota Cygan możesz już wcześniej zadecydować, co zrobisz z samochodem po kilku latach, ponieważ wiesz dokładnie ile będzie wart. Ponadto, im popularniejszy model samochodu, tym mniej traci na wartości. Jest to kolejny powód, dla którego warto zainwestować w Toyotę – jej modele cieszą się niesłabnącą popularnością, dzięki czemu możesz mieć pewność, że w przyszłości z łatwością znajdziesz chętnego kupca, który odkupi samochód w dobrej cenie.

Zdaniem specjalistów, którzy na bieżąco śledzą rynek samochodów używanych, specjalną popularnością cieszą się samochody, wyposażone w nawigację GPS i klimatyzację. Najpopularniejszym typami nadwozia są hatchbacki, kombi oraz SUVy.

Najczęściej wybieranymi silnikami są te, o pojemności mniejszej niż dwa litry.


Galeria zdjęć