Przegląd samochodu – co musisz wiedzieć?

przeglad.jpg

Przed kupnem każdego samochodu, koniecznie należy przeprowadzić przegląd stanu technicznego samochodu. Przegląd zweryfikuje, czy stan samochodu jest zgodny z opisem, który wystawił sprzedawca i pozwoli przewidzieć, czy po zakupie pojazd będzie wymagał dodatkowych kosztów naprawy.

Co sprawdzane jest podczas standardowego przeglądu? Przeważnie mechanik porównuje pojazd z informacjami dostarczonymi przez sprzedawcę, oraz tymi w dowodzie rejestracyjnym. Następnie sprawdza systemy i podzespoły, a także dodatkowe wyposażenie. Na koniec mechanik upewnia się, że samochód zawiera obowiązkowy ekwipunek, czyli gaśnicę i trójkąt.

Taki przegląd nie należy do wyjątkowo szczegółowych. Jest to kolejny powód, by kupić samochód używany w autoryzowanych salonach Toyota Cygan. Kupując samochód w salonie Marki lub Żerań masz stuprocentową pewność co do stanu technicznego auta.

Dlaczego? Ponieważ każdy samochód używany w ofercie Grupy Cygan jest poddany szczegółowej kontroli jakości, w trakcie której wykwalifikowani mechanicy dokładnie sprawdzają stan samochodu według specjalistycznej ścieżki diagnostycznej. Samochody, które pomyślnie przeszły takie badanie są nagrodzone Certyfikatem Kontroli Jakości i dopuszczone do udziału w programie Toyota Plus – dzięki temu wiesz, że kupując używaną Toyotę w salonach Marki lub Żerań, kupujesz samochód, którego stan techniczny jest bliski ideału.

Na czym polega kontrola jakości w salonach Toyota Cygan?

Przegląd zaczyna się od kontroli nadwozia, w trakcie której specjaliści sprawdzają grubość i jakość powłoki lakierniczej, a także szukają ubytków i zalążków rdzy. Następne w kolejce są koła i opony, pomiar grubości bieżnika i geometria kół.

W następnej kolejności specjaliści Toyoty sprawdzają zewnętrzne systemy samochodu, dokładnie oglądając szyby, wycieraczki, mocowanie i wygląd zderzaków, stan pokrywy silnika i bagażnika, działanie oświetlenia, blokady drzwi i alarmu.

Niezwykle dokładnej kontroli poddana jest również komora silnika. Kontrola płynów (oleju, płynu chłodniczego i hamulcowego) poprzedza bardzo dokładne badanie systemu kierowniczego oraz skrzyni biegów, a także pasów osprzętu silnika.

No koniec dokładnemu badaniu poddane jest również podwozie. Specjaliści Toyoty szukają wycieków w skrzyni przekładniowej i mechanizmu różniczkowego. Kolejnym etapem jest badanie układu kierowniczego, w szczególności przekładni, końcówek oraz sworzni. Następnie pod lupę brane są wał napędowy oraz układ wydechowy.

Jeśli w trakcie kontroli jakości okaże się, że któraś z części wymaga wymiany, specjaliści z warsztatów Toyota Cygan zastąpią ją używając wyłącznie oryginalnych części Toyota.

Kupując samochód używany w salonach Toyota Marki i Żerań masz pewność, ze kupujesz doskonały pojazd, w doskonałym stanie. Chcesz się o tym przekonać? Żaden problem – skontaktuj się z nami i umów się na jazdę próbną ????


Galeria zdjęć