Używana Toyota Yaris – najlepszy samochód z drugiej ręki?

yaris.png

Klasyczna „Yariska” to jeden z najpopularniejszych modeli samochodów w Polsce. Chętnie kupowana zarówno prosto z salonu, jak również na rynku wtórnym, stając na miejskim parkingu w promieniu dziesięciu miejsc prawdopodobnie co najmniej jedno będzie zajęte przez Toyotę Yaris. Skąd ta popularność? Bo jest to niezawodny, praktyczny model, który można cieszyć się już od dwustu złotych miesięcznie. Jak? Sprawdź ofertę Toyoty Cygan.

Poza niską ceną zakupu, Toyota Yaris charakteryzuje się wyjątkowo niskimi kosztami eksploatacji. Filtr oleju czy filtr powietrza, to wydatek około 30 zł za sztukę. W przypadku rozrządu, który w innych samochodach wymaga regularnej wymiany, w Yarisie zastąpiony został łańcuchem, który nie wymaga wymiany i pod warunkiem, że silnik jest dobrze naoliwiony powinien bez problemu pracować do końca życia pojazdu. Koszt wymiany klocków hamulcowych? Tylko około 130 złotych, lub nieco więcej w przypadku tarcz.

Należy również pamiętać, że kupując Yarisa w programie Toyota Plus w salonach Toyota Cygan, wszystkie niezbędne naprawy serwisowe będą znacznie tańsze, a wszystkie części zostaną zastąpione tymi oryginalnymi.

Koszty serwisu są więc wyjątkowo niskie. Ile pieniędzy należy przygotować na paliwo?

Wszystko zależy oczywiście od rozmiaru i typu silnika. 1.0 to około 6 litrów na 100 kilometrów w mieście, zaś maszyny wyposażone w silniki 1.3 i 1.5 palą do 8 litrów, chyba że kierowca ma naprawdę ciężką nogę. W takim wypadku zużycie może wzrosnąć. Najoszczędniejsza jest oczywiście jednak wersja hybrydowa. Przy oszczędnej jeździe można osiągnąć spalanie w rzędzie 3 litrów na 100 kilometrów. W trakcie typowej miejskiej jazdy trzeba się jednak spodziewać około 4,5 litra.

Jeśli już mowa o hybrydzie, jak wypada na tle pozostałych modeli?

Wprawdzie koszt zakupu jest wyższy, niż w przypadku wariantów spalinowych, hybrydowa Yariska to jeden z najtańszych tego typu samochodów na rynku. Ponadto, pieniądze wydane na zakup z czasem zwrócą się w postaci obniżonych kosztów paliwa. Dodatkowym plusem jest niskie zużycie hamulców – gdy pedał gazu jest w górze, samochód ładuje akumulator elektryczny, mocno zwalniając bez konieczności wciskania przycisku hamulca.

Czy warto więc zdecydować się na kupno używanego Yarisa?

Tak, ale warto poświęcić chwilę na znalezienie zaufanego źródła. Wiele samochodów oferowanych na rynkach wtórnych jest w różnym stanie zużycia. Kupując u autoryzowanego dealera, masz pewność że Twój pojazd będzie w stanie zbliżonym do tego, w jakim opuścił linię produkcyjną, a Ty otrzymasz dokumenty, które to potwierdzą. Jednym z takim miejsc są salony Marki i Żerań, należące do grupy Toyota Cygan. Oferowane tu samochody przechodzą szczegółowy przegląd i kontrolę jakości, a zużyte podzespoły zastępowane są wyłącznie oryginalnymi częściami. Tak, byś Ty mógł cieszyć się niezawodną Toyotą Yaris w świetnym stanie.


Galeria zdjęć